



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1.45 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 188.609377 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 28 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 726
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13877
Ext.Price$1.13877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13877 | $1.13877 |
| 10 | $1.13727 | $11.37270 |
| 25 | $1.13577 | $28.39425 |
| 50 | $1.13427 | $56.71350 |
| 100 | $1.13278 | $113.27800 |
